Pyl

31.01.2013 19:03 p>

 Je nejznámější a nejdůležitější včelí produkt. Je to hodnotná dietetická potravina, sladidlo a "lék". Včely posbírají nektar nebo medovici a jiné sladké šťávy rostlinného původu, které obohatí látkami z vlastního těla (enzymy a živočišné bílkoviny z hltanových žláz), pozmění ve svém trávicím ústrojí a uskladní v plástech, kde pak tato hmota dozrává v med.

Včelí med je nejpřirozenější sladidlo, které lidstvo využívá už tisíce let. Ovšem mluvit o medu pouze jako o sladidle by byl hřích. Jeho blahodárné účinky na náš organismus jsou nesporné a využít jej můžeme opravdu všestranně.

 

Druhy a značení medu

    V minulosti byli tuzemští spotřebitelé medu zvyklí na rozlišení medu na lesní, luční, horský atd. Bohužel současná platná legislativa neumožňuje toto značení medu, umožňuje jej pouze jako vedlejší nepovinný údaj. Legislativa připouští rozlišení na med květový a medovicový. Také označení  "včelí med" se považuje za  zavádějící, protože jiný než "včelí" med neexistuje. Bohužel si budeme  muset  zvyknout a naučit se jej používat.

 

Květový med

  Barva květového medu je vodově čistá či slabě žlutá až zlatavě žlutá (u řepkového a lipového medu), případně lehce nazelenalá (u akátového medu). Květové medy jsou velmi lehce stravitelné. Vzhledem k vysokému obsahu glukózy rychle krystalizují (často i několik dní po vytočení).

 

Medovicový med (lesní)

  Barva medovicového medu je tmavě hnědá až červenohnědá. Má vyzrálejší aroma a ostřejší chuť. Medovicový med se získává hlavně z hmyzem přefiltrované mízy rostlin a má vysoký obsah minerálních látek (hlavně draslíku, hořčíku, fosforu) a baktericidně působících látek. Vzniká převážně v letních měsících.

 

Kvalita medu 

    Mnozí spotřebitelé dosud z hluboké neznalosti považují  krystalizaci medu  za známku horší kvality či falšování. Opak je ale pravdou, krystalizace medu je jedinou, byť  ne příliš spolehlivou možností, jak poznat,  že med je kvalitní, není pančován a nastavován sirupy. Nespolehlivou v tom smylu, že například med akátový díky vysokému obsahu fruktózy krystalizuje velice málo. Běžný spotřebitel, ale i například včelař nemá možnost kvalitu medu z obchodu nikterak poznat a podle chuti,  jak si někteří myslí,  už vůbec ne. To dokáží pouze sofistikované specializované zkušebny.

    Proto kupujte med přímo od včelaře, u kterého budete mít jistotu. Včelař falšování nemá zapotřebí, včelaří z lásky k přírodě, pro radost svou či rodiny. O hmotný zisk mu prioritně nejde, protože věřte, že pokud by si spočítal hodiny strávené u včel a zisky z prodaného medu, za těch pár desetikorun na hodinu by se mu to nevyplatilo.

     Falšování a nastavování medů prodávaných v obchodech je bohužel v dnešní době spíše pravidlem než vyjímkou, kupříkladu třeba zde. Při testech importovaného medu se těměř pravidelně nacházejí nepovolené látky a stopové zbytky antibiotik. V našem českém medu by jste antibiotika nenašli, protože se u nás k léčbě nepoužívají.  Takže nejen pro naše tělo neznámé druhy pylu exotických rostlin, na které mohou být někteří lidé alergičtí, ale i "bašty" ve formě léků určených k léčbě zvířat. To vše si můžete zakoupit v AKCI v HYPERSUPER :-) 

    Také označení o původu medu v obchodech, že se jedná o směs medů ze zemí ES a mimo ES vám dává vysokou pravděpodobnost hraničící s jistotou, že med je například z Číny či Brazílie, odkud se hodně medu do ČR dováží. Náš kvalitní med se zase ve velkém vyváží za hranice. Například v roce 2012 v období od ledna do září jsme vyvezli 1776 tun kvalitního medu a 1109 tun medu ze zahraničí dovezli. Statistiky jsou dostupné zde.