Stánek na dnech obce Libhošť 2014

02.07.2014 09:41
 
 

Dne 21. 6. 2014 proběhl Den obce Libhošť, na který jsme pro veřejnost připravili včelařský informační stánek. Naším cílem bylo přiblížit lidem včelařství formou různých zábavných aktivit.
Každého kolemjdoucího bezesporu na první pohled zaujal prosklený pozorovací úl s živými včelami, včetně označené včelí matky. Děti si u nás mohly vyrobit svíčky z pravého včelího vosku či napsat jednoduchý včelí test.Dále si  také vyzkoušely roli včelaře pomocí foto plástů a opravdových včelařských pomůcek.  Ti nejmenší vybarvovali včelí omalovánky. Za odměnu dostaly všechny děti lízátka a maminky si mohly odnést semena oblíbené včelí kytičky svazenky vratičolisté. S každým zájemcem jsme si rádi popovídali o včelařské tematice a zodpověděli rozličné dotazy z oboru. K dispozici jsme nabídli také propagační materiály.
Lidé si mohli prohlédnout popřípadě zakoupit svíčky a ozdoby z vosku nebo ochutnat med z jarního medobraní 2014. Soudě dle mnoha pozitivních ohlasů se náš včelařský stánek veřejnosti líbil a byli jsme pozváni a požádáni o besedu na místní základní škole.


Včelaři ZO Libhošť

Monika Šnejdrlová

Luděk klinkovský

 

 Více zde: https://www.med-klinkovsti.cz/blog/